English l 
Detaylı Ara l 
E-Posta l 
Birinci
ANASAYFA
HAKKIMIZDA
KURUMSAL
HİZMETLERİMİZ
EĞİTİMLER
İLETİŞİM
DUYURU ARŞİV
Orjinal Resim

ATP BELGELENDİRME İŞLEMLERİNE 15 MAYIS 2017 TARİHİ İTİBARİ İLE BAŞLANMIŞTIR

 

20 Ekim 2016 tarihinde imzalanan Yetkilendirme Protokolü ile Enstitümüz, ATP Anlaşması kapsamında test, onay ve belgelendirme işlemlerini yapmak üzere Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiştir.

Türk Standartları Enstitüsü ATP Belgelendirmesi konusunda tek yetkili kuruluş olup, ülkemizde üretilen bütün ekipmanların Enstitümüz tarafından belgelendirilmesi ATP Anlaşmasına göre zorunludur.

Bu bağlamda, ATP Anlaşması kapsamında yapılacak test, onay ve belgelendirme işlemleri ile ilgili altyapı çalışmaları TSE tarafından tamamlanmış olup, 15 Mayıs 2017 tarihi itibariyle; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın 2017/TMKTDGM-02/ATP Genelgesi (www.tmkt.gov.tr) ile TSE ATP Usul ve Esasları (EK-1) doğrultusunda hizmet verilmeye başlanacaktır.

 

Buna göre;

 

1. Yeni üretilecek ekipmanların ATP Uygunluk Belgelendirmesi için,  üreticilerin 15.05.2017 tarihinden önce Yabancı Belgelendirme kuruluşlarından almış oldukları geçerli Tip Test raporlarını atp@tse.org.tr veya ilyase@tse.org.tr mail yolu ile ulaştırıp, bir nüshalarını TSE Tehlikeli Madde ve Kombine Taşımacılık Müdürlüğü 100. Yıl bulvarı No:99 Kat-2 Ostim/Yenimahalle/ANKARA adresine göndermeleri gerekmektedir. Bu işlemden sonra belge.tse.org.tr/index.aspx adresinden başvuru yapılarak bu tip test raporlarına istinaden ATP uygunluk belgeleri alınabilecektir.

 

2. 15.05.2017 tarihinden sonra üreticilerin yabancı belgelendirme kuruluşlarından almış oldukları ATP Tip Test Raporları kabul edilmeyecektir. Yurt dışı tip test istasyonlarını kullanmak isteyen üreticilerin, TSE ATP Usul ve Esasları ilgili maddelerinde belirtilen şartları karşılamaları gerekmektedir.

 

3. 15.05.2017 tarihinden sonra ATP Tip Testi yaptıracak üretici firmaların öncelikle TSE belge.tse.org.tr/index.aspx adresine başvuru yapıp, Tip Testleri için EK-2`de verilen Tip Testi Randevu Formunu icokal@otokar.com.tr adresine göndermeleri gerekmektedir.

 

4. Genelge gereği 15.05.2017 tarihinden önce ATP Uygunluk Belgesi sahibi olan ekipman sahiplerinin belge.tse.org.tr/index.aspx adresine başvuru yapıp ulusal ATP uygunluk Belgelerini almaları gerekmektedir

 

5. ATP Periyodik Muayenesi yapılacak firmaların konu ile ilgili yetkilendirilmiş olan atp.tse.org.tr adresinde yayınlı yetkili periyodik merkezlerinden randevu almaları gerekmektedir.

 

6. Tip Test ve Periyodik Muayene İstasyonu Bilgilerine EK-3`ten ve atp.tse.org.tr ulaşabilirsiniz.

 

Detaylı bilgi için:

 

atp.tse.org.tr adresini ziyaret edebilir, atp@tse.org.tr ve ilyase@tse.org.tr adreslerine e-posta atabilir veya 0 312 592 54 14 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz.

 

EKLER

1. TSE ATP Usul ve Esasları

2. Tip Testi Randevu Formu

3. Tip Testi ve Periyodik Muayene İstasyonları

  

EK-3:

 

ATP TİP TEST İSTASYONLARI İLE PERİYODİK MUAYENE MERKEZLERİ İRTİBAT BİLGİLERİ

 

Tip Test Merkezi:

 

OTOKAR Otomotiv ve Savunma Sanayi A.Ş.

Atatürk Caddesi No: 6  54580 Arifiye/Sakarya

info@otokar.com.tr  / icokal@otokar.com.tr

Tel: 0 264 229 22 44

 

Periyodik/İstisnai Muayene Merkezleri:

 

Packerman Gıda Lojistik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi;

 

1- Özgürlük Mahallesi 139. Cadde No: 19 Akdeniz/MERSİN                             Tel: 0324 234 8805

 

2- Güzelburç Mahallesi Gül Sanayi Sitesi A Blok No: 1 HATAY                          Tel: 0326 221 0565

 

3- Ankara Asfaltı 26. Km. Ege Seramik Arkası 35170 Kemalpaşa/İZMİR            Tel: 0232 877 1333


| Paylaş |    
FaceBook ta paylaş friendfeed ta paylaş Twitter da paylaş Goggle da paylaş delicous da paylaş myspace da paylaş linkedin da paylaş mixx da paylaş digg da paylaş stumbleupon da paylaş xing da paylaş
Kayıt Okuma Bilgileri
Okuma Sayısı 1589
E-HİZMETLER
Online Başvuru
Online Mali İşlemler
Tüm E-Hizmetler
Ayna Komite Başvurusu
DİĞER
Duyurular
Bölge Haberleri
Haber Arşiv
TSE HAKKINDA
Kuruluş ve Görevleri
Organizasyonu
TSE Mevzuatı
İLETİŞİM
Adres ve Telefonlar
Banka Hesap Numaraları
Bilgi Edinme
|
Web Sitesi Politikaları l 
Telif Hakları  l 
Rss l